Stage hbo Social Work ambulant hulpverlener Participeren Kun Je Leren

Tijdens deze stage ben jij van meerwaarde doordat je jongeren ondersteunt bij de overstap van buiten regionale zorg naar regionale zorg. Veel voorkomende thema’s zijn Geweldloos verzet, vertrouwenspersoon, veiligheid, onvoorwaardelijkheid, netwerk betrekken, middelengebruik, seksualiteit en autonomie. Daarnaast denk je mee over inhoudelijk beleid en deskundigheidsbevordering. Spreekt dit je aan? Solliciteer dan op deze stageplaats in Dordrecht!

Wat jij kan betekenen als stagiair bij Participeren Kun Je Leren (PKJL)?

PKJL werkt vanuit de gedachte om goede ketenzorg te ontwikkelen voor jongeren die geplaatst worden in residentiële voorzieningen buiten de eigen regio. De ambulant hulpverlener begeleidt jongeren bij de overgang naar de externe regio en weer terug naar regio Zuid-Holland Zuid. De ambulant hulpverlener wordt zo vroeg mogelijk gekoppeld aan de jongere in het traject, om de overgang zo goed mogelijk te laten verlopen.

Samen met één van de ambulant hulpverleners bezoek je jongeren, zowel binnen als buiten de regio. Je bouwt een band met hen op en sluit aan bij de overlegmomenten aangaande deze jongeren. Je denkt mee over een aanpak en een passend perspectief. Je biedt de jongere coaching voor wat betreft het vinden van een nieuwe passende school, omgang met vrienden en familie en bij overige dag invulling (bijvoorbeeld sporten of een bijbaan). Je ondersteunt het netwerk van de jongere in het begeleiden en opvangen van de jongere. Dit houdt in dat je meedenkt met bijvoorbeeld de betrokken groepsleiding, (pleeg)ouders of andere belangrijke betrokkenen.

Jouw nieuwe werkplek

Met jou erbij zijn we een team van 5 collega’s, bestaande uit 2 ambulant hulpverleners, een stagiair, een gedragswetenschapper en een gebiedsmanager. We werken samen met andere jeugd- en opvoedorganisaties buiten Zuid-Holland Zuid en andere domeinen binnen Zuid-Holland Zuid. Ons team werkt vanuit Dordrecht voor de hele regio Zuid-Holland Zuid en daar buiten. Je bent dus veel onderweg. Ons team staat voor initiatief, creativiteit en out-of-the-box denken en -handelen om optimale zorg voor jongeren te creëren.

Wat breng je mee als nieuwe collega?

 • Je volgt op dit moment een hbo-studie Social Work en je gaat per september 2024 naar het 3e leerjaar;
 • Je bent per september 2024 beschikbaar voor 24-32 uur per week gedurende de periode van een schooljaar;
 • Je hebt improvisatievermogen, flexibiliteit en je kunt goed samenwerken;
 • Je hebt zelf een beeld van wat je wilt leren tijdens je stage. Je bent in staat om zelf de regie over je leerproces te houden;
 • Je bent flexibel: minstens één avond per week beschikbaar.

Wat biedt Enver jou?

Omdat jij goed voor onze jongeren zorgt, zorgen we ook goed voor jou! Dat blijkt ook uit onze arbeidsvoorwaarden, we bieden je:

 • een stagevergoeding van € 400,- bruto per maand (gebaseerd op een 32-urige werkweek, conform de cao Jeugdzorg);
 • één vast aanspreekpunt (namelijk jouw stagebegeleider), een geregistreerde jeugdzorgwerker, waarmee je regelmatig de stage en jouw functioneren bespreekt;
 • in de loop van de stage kun je steeds meer taken zelfstandig oppakken. Het tempo waarin dit gaat, is mede afhankelijk van hoe snel jij dingen oppakt;
 • een stageplaats waarin je heel veel kunt leren over de sociale kaart, gezinnen en over jezelf;
 • meestal kun je ook jouw afstudeeropdracht doen als je jouw 3e jaar stage ook bij Enver hebt gedaan;
 • goede werkervaring voor je toekomstige baan. Veel stagiairs blijven na hun stage bij Enver werken.

Los hiervan bieden wij je uiteraard nog veel meer. Bekijk hier al onze arbeidsvoorwaarden.

Werken bij Enver

Naast de jongeren staat ook de medewerker centraal. Als nieuwe collega hoor jij bij een professionele, informele en inspirerende organisatie, waarin jij je steentje bijdraagt aan de maatschappij en echt het verschil kunt maken! Met jouw kennis, talenten en bevlogenheid draag je samen met jouw collega’s bij aan de missie van Enver. Hierin kan je echt van betekenis zijn voor jongeren en het gezin door Verbinden. Vertrouwen. Versterken. 

Herken jij jezelf in dit profiel en ben jij onze nieuwe collega? Wacht dan niet langer en solliciteer via onderstaande sollicitatiebutton. Wil je eerst nog meer weten over wat jouw functie zo bijzonder maakt? Neem dan contact op met Annemieke Leeuwis via (06) 59 83 27 35. Zij beantwoordt graag al jouw vragen.

Deze vacature heeft geen sluitingsdatum, zodra we onze nieuwe collega hebben gevonden sluiten we de vacature.

Wij zoeken graag zelf onze nieuwe collega. Bureaus hoeven dus geen contact op te nemen.

Geen passende vacature gevonden?

Schrijf je in voor onze job alert en ontvang als eerste onze nieuwe vacatures

Over Enver

Enver biedt passende jeugd- en opvoedhulp daar waar het nodig is: thuis, op school of in de wijk. Daarbij gaan we uit van de eigen kracht en verantwoordelijkheden van gezinnen, jongeren en hun sociale netwerk. Dit doen we met 1700 geweldige collega's die zich iedere dag voor 100% inzetten. Samen werken we eraan dat kinderen, jongeren en hun ouders of opvoeders weer sterker verder kunnen.

Meer over Enver
Contactgegevens

Enver
Lichtenauerlaan 222-228
3062 ME Rotterdam

085 486 70 70
sollicitatie@enver.nl