Stage hbo Social Work of Pedagodiek (leef- en behandelgroep de Nieuwe Haven) Rotterdam

Wil jij jongeren stimuleren in hun ontwikkeling en vind je interactie met jongeren leuk? Sta je stevig in je schoenen en ga je een uitdaging ook niet uit de weg? Dan past deze stage bij jou!

Het leukste aan deze stage zijn de jongeren. Elke jongere is uniek; wat voor de één werkt, werkt voor de ander niet. En daarom lever je echt maatwerk. Wij doen dit samen met een positief en innovatief team.

Wat kan jij betekenen als stagiair bij de leef- en behandelgroep de Nieuwe Haven?
Ons werk is heel divers. Omdat je op een woonplek werkt, ben je op het ene moment aan het koken, op het ander moment voer je een serieus gesprek over het leven. Soms heb je veel werk op kantoor, dan is er veel tijd voor spelletjes of andere activiteiten met de jongeren. Ook werken we deels ambulant en gaan we op huisbezoek.

De hulpverlening, zoals het werken aan doelen, samenwerken met ouders en ander netwerk (wij werken met de JIM-aanpak), eventueel aanvullende hulp etc., is nauw verweven in het dagelijks leven. We vinden het belangrijk dat jongeren zo normaal mogelijk kunnen opgroeien.

Elke jongere heeft een mentor, die verantwoordelijk is voor de rode draad van de hulpverlening, het dossier en het traject van de jongere en zijn/haar gezin. We investeren in het betrekken en verantwoordelijk houden van de ouders en belangrijke mensen uit het netwerk. Wij zijn namelijk tijdelijk in het leven van de jongeren en zetten de ondersteuning zo in dat het systeem op eigen kracht weer verder kan. Dit lukt helaas niet altijd en dan gaan we op zoek naar het best haalbare.

Hoe ziet jouw stageplek en team eruit?
Op de Nieuwe Haven kunnen 8 jongeren wonen in de leeftijd van 12 – 19 jaar. Ze wonen er ongeveer een jaar, soms wat korter en soms wat langer. De leef- en behandelgroep is een tijdelijke woonplek voor jongeren die om diverse redenen voor korte of langere tijd niet thuis kunnen wonen. Wij bieden jongeren, hun ouders en andere mensen die belangrijk zijn voor deze jongeren hulp bij het verbeteren van de gezinssituatie, zodat het contact tussen ouders en jongeren verbetert en thuis wonen weer mogelijk wordt.

Als dit niet lukt, dan begeleiden we de jongere naar zelfstandig wonen. We hebben daarom twee woningen naast elkaar. In de ene woning wonen maximaal 5 jongeren, in de tweede wonen 3 jongeren “op kamers” op weg naar zelfstandigheid met intensieve begeleiding van ons. Wij vinden het belangrijk om de jongeren te ondersteunen in het ontwikkelen van hun identiteit. We gaan daarbij uit van hun interesses en kwaliteiten.

Jouw collega's
Zoals elke jongere uniek is, zijn de collega’s dat ook. Wij kijken goed naar ieders kwaliteiten en eigenschappen, en zetten deze in om ons werk zo goed mogelijk vorm te geven.

Wij werken als een zelfsturend team. Dat wil zeggen dat we organisatorisch zoveel mogelijk zelf regelen en beslissen. Elke collega heeft hierbij eigen taken en verantwoordelijkheden. Een stagiair zien wij als aanvulling op ons team: je biedt een frisse blik op de dingen die wij doen en in de loop van de tijd ga je alle taken doen die wij ook doen. Je staat als stagiair nooit alleen op de groep; er is altijd een collega aanwezig. De jongeren vinden het belangrijk dat je flexibel bent, humor hebt en niet over je heen laat lopen.

Veel stagiaires blijven na hun stage werken als invaller en worden daarna mogelijk vaste collega.

Ons team wordt ondersteund door een gedragswetenschapper en een manager.

Ons werk gaat 24/7 door. Dat betekent dat wij verschillende diensten hebben: dag-, avond-, slaapdiensten. Ook in het weekend en op feestdagen gaat ons werk door. Als stagiaire word je meegenomen in dit rooster.

Wat bieden we jou? 
Omdat jij goed voor onze jongeren zorgt, zorgen we ook goed voor jou! Dat blijkt ook uit onze arbeidsvoorwaarden, we bieden je:

 • een stagevergoeding van € 400,- bruto per maand (gebaseerd op een 32-urige werkweek, conform de cao Jeugdzorg);
 • één vast aanspreekpunt (namelijk jouw stagebegeleider), een geregistreerde jeugdzorgwerker, waarmee je regelmatig de stage en jouw functioneren bespreekt;
 • in de loop van de stage kan je steeds meer taken zelfstandig oppakken. Het tempo waarin dit gaat, is mede afhankelijk van hoe snel jij dingen oppakt;
 • een stageplaats waarin je heel veel kunt leren over de sociale kaart, gezinnen en over jezelf;
 • meestal kun je ook jouw afstudeeropdracht doen als je jouw 3e jaar stage ook bij Enver hebt gedaan;
 • goede werkervaring voor je toekomstige baan. Veel stagiairs blijven, na hun stage, bij Enver werken.

Wat bied jij ons?

 • Je doet op dit moment een hbo-studie (bijvoorbeeld Social Work of Pedagogiek) en gaat vanaf februari 2024 naar het 3e leerjaar;
 • Je bent beschikbaar voor 24-32 uur per week voor de periode van een jaar;
 • Improvisatievermogen, flexibiliteit, grote zelfstandigheid, samenwerken;
 • Integriteit, vóór aanvang van je stage overleg je een originele Verklaring Omtrent Gedrag én een ondertekende stage-schoolovereenkomst;
 • Bij het begin van je stage heb je je ontwikkelpunten benoemd en je durft kritisch naar jezelf te kijken;
 • Je bent bereid om mee te draaien in het rooster. Dit betekent dat je beschikbaar bent voor dag-, avond-, slaapdiensten. Daarnaast ben je bereid in de weekenden en feestdagen stage te lopen.

Waarom bij ons stage lopen?
Naast de jongeren, staat ook de medewerker en stagiair centraal. Jij hoort bij een professionele, informele en inspirerende organisatie, waarin jij je steentje bijdraagt aan de maatschappij en echt het verschil kunt maken! Met jouw kennis, talenten en bevlogenheid draag je samen met jouw collega’s bij aan de missie van Enver. Hierin kan je echt van betekenis zijn voor jongeren en het gezin door Verbinden. Vertrouwen. Versterken.

Website Enver

Zijn we een match?
Herken jij jezelf in dit profiel en ben jij onze nieuwe collega stagiair? Wacht dan niet langer en solliciteer via onderstaande sollicitatiebutton. Zodra de juiste sollicitant is gevonden sluit de vacature, reageer dus zo snel mogelijk.

Spreken we je snel?
Wil je eerst nog meer weten over wat deze functie zo bijzonder maakt? Neem dan contact op met Erika Vermeer (jeugdzorgwerker) via 088 892 81 80. Je kunt ook contact opnemen met Marije Jongejan (recruitment adviseur) via (06) 86 85 74 64 of per mail marijejongejan@enver.nl. We beantwoorden graag al jouw vragen.

Samen.Sterker.Verder daar staan we voor bij Enver. Wij verwelkomen sollicitaties van kandidaten ongeacht geslacht, etniciteit, religie, leeftijd, seksuele oriëntatie(s) en achtergrond.

Wij zoeken graag zelf onze nieuwe collega. Bureaus hoeven dus geen contact op te nemen.

Geen passende vacature gevonden?

Schrijf je in voor onze job alert en ontvang als eerste onze nieuwe vacatures

Over Enver

Enver biedt passende jeugd- en opvoedhulp daar waar het nodig is: thuis, op school of in de wijk. Daarbij gaan we uit van de eigen kracht en verantwoordelijkheden van gezinnen, jongeren en hun sociale netwerk. Dit doen we met 1700 geweldige collega's die zich iedere dag voor 100% inzetten. Samen werken we eraan dat kinderen, jongeren en hun ouders of opvoeders weer sterker verder kunnen.

Meer over Enver
Contactgegevens

Enver
Lichtenauerlaan 222-228
3062 ME Rotterdam

085 486 70 70
sollicitatie@enver.nl